VIP MALTEPE FEN BİLİMLERİ ANADOLU LİSESİ

Kendisine, yaşadığı fiziksel ve sosyal çevreye, ülkesine ve insanlığa karşı duyarlı, dünyanın daha yaşanılabilir olması için çaba sarf eden ve gelecek nesilleri düşünen bilinçte bireyler yetiştirir.

5480
ÖĞRENCİ
78
ÖĞRETMEN
36
EĞİTİMDE 36. YIL
8
EĞİTİM KURUMU

OKULUMUZ HAKKINDA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque quis eros lobortis, vestibulum turpis ac, pulvinar odio. Praesent
vulputate a elit ac mollis. In sit amet ipsum turpis. Pellentesque venenatis, libero vel euismod lobortis, mi metus luctus augue, eget dapibus elit nisi eu massa. Phasellus sollicitudin nisl posuere nibh ultricies, et fringilla dui gravida.

Donec iaculis adipiscing neque, non congue massa euismod quis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

“Bilgili, bilinçli, başarılı yeni nesiller yetiştirmeye sözümüz var.”

Ali ATAMAN, Kurucu

Vizyon

Maltepe Fen Bilimleri Anadolu Lisesi olarak; modern eğitim sistemini temel alarak bilgi birikimini ahlaki temellere dayandıran, araştıran, sorgulayan ve bilgiye her daim aç olan gençler yetiştiriyoruz. En iyi öğretmen her şeyi bilen değil öğrencisiyle her şeyi baştan öğrenendir anlayışı ile gençlerimizin de bizlere öğreteceği bir şeylerin olduğunu bilerek çıktığımız bu yolda tek hedefimiz tek gayemiz çağdaş, özgür, akılcı, öz eleştiri yapabilen gençler yetiştirmektir.

Misyon

Biz Maltepe Fen Bilimleri Anadolu Lisesi olarak; Atatürkçü düşünce çizgisinde, yaratıcı ve özgün düşünmeyi öğrenen; öğrendiklerini davranışa dönüştürebilen, rekabetçi, ekip çalışmasına inanan, ulusal ve evrensel değerlere bağlı, her alanda başarıyı hedefleyen, sürekli gelişmeye inanan öğrencilerimizi üniversiteye ve geleceğe hazırlamak; gençlerimizi demokratik bir iletişim ortamında en yüksek verimliliğe ulaştırmak için varız.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Eğitim yeni kuşakların toplum yaşamında yerlerini almaları için gerekli bilgi beceri ve anlayışları edinmelerine yardımcı olma eylemidir. En donanımlı ya da en güzel binaları dizayn etsek de, verilen sevgi, uzatılan el, yol gösteren örnek model öğretmendir.
Bu yüzden biz , olanın en iyisi olan öğretmenlerle yola çıktık. Bu prensipte ve kalitede hareket edeceğiz. Akademik eğitimin yanı sıra öğrencilerimizin bireysel olarak kişisel ve psikolojik gelişmelerini önemsemek ve buna uygun eğitim metodu uygulamak en büyük gayelerimizde biridir.
Seyfettin ŞAHİN
KURUCU

OKULUMUZ

HABERLER

ETKİNLİKLER

GALERİ